tren

RFID Kuyumculuk Sayım Sistemi - AGES

 
Demo Talep Formu Teknik Döküman1
Satın Al Teknik Döküman2
İstek Talep Formu Bilgi Almak İstiyorum


MLAGES - RFID Kuyumculuk - Akıllı ve Hızlı Mağaza Otomasyonu

MLAGES - RFID Kuyumculuk Sayım Sistemi Nedir? Nelerden Oluşur?

RFID (Radio Frequency Id Technology) radyo frekans tanımlama teknolojisi demektir.

AGES (All Gained Electronic Equipped System); akıllı, güvenli, elektronik etiketleme sisteminin kısaltılmışıdır.

MLAGES Tanıtım Videosu

MLAGES RFID Kuyumculuk Otomasyonu, RFID teknolojisini kullanarak, elektronik chiplerle etiketlenmiş altın ve pırlanta ürünlerini el değmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde kontrol etmeye ve saymaya yarayan program ve sistemin adıdır. Aynı zamanda toplu sipariş ve çıkışları çok kısa zamanda ve güvenli olarak yapılabilir.

MLAGES program modülü MLDIAMOND ve MLGOLD Erp programlarına ek olarak çalışır. Bu program modülünün çalışması için özel RFID donanımları gerekir. MLAGES sistemi, chiplerden gelen sinyalleri toplu olarak okumaya ve M&L Programı ile entegre çalışmaya dayanır.

MLAGES Sisteminin içinde olabilecek M&L Programları;

MLSET, MLPERAKENDE, MLDIAMOND veya MLGOLD Erp (Buralardan linkler) bu programlara MLAGES RFID ek modülü eklenir.

MLAGES Sistemindeki RFID Donanımları;

Rfid POS anten ve okuyucusu(ürünü etiketleyip programa tanıtmak için), toplu Rfid okuyucu ve anten ünitesi (ürünlerin toplu sayımı ve okunması için) ve RFID elektronik chipli etiketlerden (yeniden kullanılabilir güvenlik ipli ürün chip etiketi) oluşur.

Rfid elektronik chipli etiketler ve RFID Sistemi de 2 çeşit olup HF (High Frequency 13.56 Khz) yüksek frekans; UHF (ultra HF) ultra yüksek frekans olarak adlandırılır. Bu chipler ve chipleri okuyan donanımlar özel olarak tarafımızdan temin edilmektedir.

**HF RFID Sistemler (Pos Okuyucu-Toplu Okuyucu ve AGES Chipler-Reusable - Yeniden Kullanılabilir)-13.56 khz –okuma mesafe 0-30cm, denenmiş sistem .

**UHF RFID Kuyumculuk Sistemleri (Mobil Toplu Okuyucu - AGES Chipler - (kullan at) -Usb Pos Okuyucu) - 800 mhz – okuma mesafe 0-200cm sistemi sorunuz.

Kısacası M&L yazılım ekibi kuyumculukta devrim niteliğinde olan kuyumculuk mağazasını 15 dakika gibi çok kısa sürede sayıp kontrol etme aksiyonunu, MLAGES sistemi ile Türkiye’de İlk defa gerçekleştirmiştir. (2007) - EKOL PIRLANTA Mağazası - Capacity AVM Bakırköy-İSTANBUL 

MLAGES –RFID Ne İş Yapar?

Bu sistem ortalama 3 dakikada 1000 adet kuyum ürününü toplu bir şekilde okuma hızına sahiptir.

Perakende altın ve pırlanta mağazalarının çok kısa sürede sayımını yapar.

Kuyumculuk fuar ve pazarlama satış ekiplerinin teker teker çıktığı barkodlanmış ürünlerin yerine, eğer AGES RRID etiketi varsa toplu çıkış ve sipariş işlemi yapılarak çok ciddi vakit avantajı sağlar. MLBARKOD sisteminin daha hızlı halidir.

Toptan ve pazarlama çanta ekiplerinin hızlı ve güvenli bir şekilde kontrolünü sağlar.

Alarm sistemi ile chipli etiketli ürünlerin mağazadan çıkışını engeller.

Eğer istenirse AKILLI MAĞAZACILIK sistemi ile gerçek zamanlı olarak kuyum ürünlerinin takibini yapar ve gün sonunda kuyum envanterinin otomatik olarak sayılmasını sağlar.

AKILLLI MAĞAZACILIK Rfid sistemi İle aynı zamanda tam güvenlik sağlanır. M&L ekibi bu konuda gelecek talepleri firmaya özel mühendislik çalışması ile karşılar.

MLAGES –RFID Sistemini Kim Kullanır?

Perakende sektöründe faaliyet gösteren kuyumculuk firmaları.
Orta ve büyük ölçekli kuyumculuk ve mücevherat mağazaları.
Center mağazaları(kuyum, halı, deri, hediyelik eşya mağazaları)
Toptan kuyumcular, pazarlama ekibi olanlar.

MLAGES Çözümü Nasıl Satın alınır?

Firmanızdan talep gelmesi halinde önce kısa bir analiz yapılıp hangi M&L programını kullanacağınız tespit edilir. Vitrindeki ürün adedinize göre alacağınız Chipli etiketler ve donanım ürünleri belirlenir. Firma yazılım hariç tüm donanım ürünlerinin ödemesini yaparak sipariş verir. Sistemler en geç 4 hafta içerisinde gelir ve diğer donanım ürünlerinin ve sistemi oluşturan parçaların temininden sonra sistem kurulur. Kurulumdan sonra belirlenen süre ile kullanım eğitimi ve desteği verilecektir.

ML AGES “Akıllı Güvenli Etiketleme Sistemi ile 15 Dakikada Mağaza Kontrolü”

İlgili Programlar: MLDIAMONDMLPERAKENDEMLSET - MLGOLD ERP

Bazı referanslar:
EKOL PIRLANTA Mağazası
Capacity AVM Bakırköy(İstanbul)

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Merkez OfisAlemdar Mh. Nuruosmaniye Cd. No:2-4 Cağaloğlu- Fatih / İSTANBUL Telefon: (0212) 528 87 72 (PBX) Faks: (0212) 528 87 70 Eposta: mlbil@mlbil.com
Kuyumcukent Şubesi Atölye Bloğu Zemin Kat 11 Sk. Kat No:3 Kuyumcukent - Yenibosna / Istanbul Telefon: (0212) 603 07 17 Destek GSM:
(0555) 655 02 56
(0554) 492 27 83
E-BÜLTEN

» Üye Olmak İstiyorum » Üyelikten Çıkmak İstiyorum
TANITIM VİDEOLARI

  Bütün Videolar İçin Tıklayınız